הארוטיקה של הזמן, שם אחר להעברה  
פרלה מיגלין , אבי ריבניצקי
 
לעתים קרובות אומרים, ומתעקשים לומר, שעל מנת לערך אנליזה, דרוש  שיהיה לך כסף "מיותר", זמן "מיותר" ממה שנחוץ עבור לחיות. "האובייקט האבוד מוכנס בשל החזרה, שהיא אינה לחלוטין תוצר של אפקט של זיכרון במובן הביולוגי (אלא) לחזרה יש יחס מסוים עם מה שבידע הזה נמצא בגבול המכונה התענגות, זו הפריצה של דבר מה מיותר" (1). 

השאר...הסטוק   stuk  (2)  הפרוידיאני, זה מה שנותר כאשר עוברים מאחד לשתיים.

לצרוך יוגה, תרפיה קוגניטיבית, קואצ'ינג , מדיטציה, כדורי הרגעה, הוא יתרון לכיס על מנת לטפל ב"החזקת" הגוף  שאנו מסכימים להיות עבור השוק, אם לא לוקחים בחשבון את הפריצה של הדבר המיותר, של העודף. המוסכים של תרפיה קוגניטיבית ''להחזקת'' הגוף כשק של אברים מעניקים את גרגיר החול לרדיפת הבצע המופרזת של המטבע אשר הפילה את הכלכלה העולמית בשנת 2008 . החל היצע בלתי מוגבל  של אשראי זול, במוצרים כלכלים משובחים יותר ויותר, דבר שהוליד בועה בעלת מימדים לא בלתי מדומיינים.

בכל זאת, הטיעון שצריך שיהיה לך עודף של כסף ועודף של זמן על מנת לחיות, קשה לשלול אותו מלכתחילה. התשובה למי שאומר שאין לו כסף לאנאליזה יכולה להיות עצלנית כפי התלונה עצמה. לא רק מפני שלדבר אינו מכניס כסף לקופות, לשוק, אלא מפני שדורשים את התנאים של שיח על מנת להציב את העובדה שהידע התופס את המקום של האמת בשיח אנליטי לא מזרים מניות לשוק הקפיטליסטי, ועל כך כל אחד מחליט לא לדעת מאומה בדרך שלו.

(...)אישה שפגשתי בשירות הציבורי מודאגת מפני שהרשויות והועדות של הביטוח הלאומי קיצצו במימון שלה, אותו נהגה לקבל על סמך אחוזי הנכות שלה. בזמן שהיא מנסחת את התלונה שלה היא אומרת לי שאף על פי ששיתפה את הפסיכיאטרית שלה שחשה הקלה מהמועקה שפקדה אותה בזמן שפנתה, הפסיכיאטרית העלתה לה את ה"מימון" של התרופה אך הפעם היא על דעת עצמה אינה לוקחת אותה. היא, שהייתה מכורה לסמים במשך חמש עשרה שנה וברגע נתון החליטה לעקור את עצמה מהתענגות זו שהסם הזרים לה, יכלה להמר מחדש על הרצון שלה לחיים.  היום בקונטינגנטיות של המפגש, תחת העברה, אות אחת שיחקה  לה במזל – F(x)–מימון היכן שמינון- " מה היא X הזו ? היא   מה שמהלא מודע יכול להיות מתורגם על ידי אות אחת במידה שרק באות, הזהות עצמית (X=X )אחת על אחת מבודדת מכל תואר...  

במהלך השנה יוצגו מקרים קליניים על ידי המשתתפים ויהיו מוזמנים קולגות העובדים במוסדות ציבוריים שיהיו מעוניינים לפתח שיח ולחלוק דיון סביב סוגיות קליניות עכשוויות.

(פיסקה מתוך מאמר מפרלה מיגלין, שפורסם בLacan Quotidien  ביום ראשון 8 ליולי 2017, מספרו 734 )
  1. ז'.לאקאן- סמינר XVII פרק V, עמוד,82
  2. ז'.א.מילר- El análisis y su resto, el testamento de Freud, EOLIA 1994